Citydent – Hekimlerimiz

Citydent – Asistanlarımız

Ebru
EbruAsistan
Derya
DeryaAsistan
Eylem
EylemAsistan
Deniz
DenizAsistan
Derya
DeryaAsistan
Makbule
MakbuleAsistan
Nilüfer
NilüferAsistan
Ecrin
EcrinAsistan
Sevilay
SevilayAsistan
Refika
RefikaAsistan
Özlem
ÖzlemAsistan
Işıl
IşılAsistan

İdari Personel

Nur
Nur
Nevra
Nevra
Zeynep
Zeynep

Teknik Personel

Necvan
NecvanAsistan
Hamza
Hamza
1998 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 2003 yılına kadar çeşitli kliniklerde çalıştı. 2004 yılında Taksim Tıp Merkezi’nin diş ünitesini kurdu. 2006 yılında Dt. Yasin Salman’la birlikte Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni açtı. Dental implant uygulamaları, ileri cerrahi teknikler ve uygulamaları konusunda ulusal ve uluslararası bir çok sertifikalı kursu başarıyla tamamladı. Dental implant tedavileri ile ilgili ileri cerrahi teknikler gerektiren uygulamalar konusuna yoğunlaştı. İmplant tedavilerinde, kemik transplantasyonları, bağ dokusu transplantasyonları, yatay ve dikey kemik ogumentasyonları, plastik periodontal cerrahi-estetik uygulamalarını rutin klinik uygulamalar haline getirdi. Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde implantoloji, plastik periodontal cerrahi, alloderm uygulamaları, ağız diş ve çene cerrahisi ve estetik diş hekimliği alanında klinik çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babası olan Sinan Buday’ın iş dışı zamanının önemli bir kısmı 1 yaşındaki kızı ile ilgilenmekle geçmektedir. Ayrıca boş zamanlarında kitap okumayı, müzik dinlemeyi seven Sinan Buday, TV’de futbol izlemenin dışında bisiklet yarışı, atletizm ve bilardo programlarınının da müdavimidir.
1998 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 2001 yılında Tekirdağ’da kendi muayenehanesini açtı. Muayenehane pratiğindeki titiz ve başarılı tedaviler sonrası 5 yıl gibi kısa bir sürede Tekirdağ’ın en fazla talep gören diş hekimlerinden biri oldu. Muayenehane pratiğinin yoğunluğu ve rutinini düşünerek Tekirdağ’dan ayrılıp 2006 yılında Dt. Sinan Buday ile birlikte Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni kurdu. Estetik diş hekimliği, metal alt yapısız veneer kuronlar konusunda çeşitli ulusal ve uluslararası sertifika proglamlarını başarıyla tamamladı. Genel diş hekimliği, implant üstü protezler, estetik diş hekimliği, metal alt yapısız estetik protezler konusunda Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir. Kendisi sabırlı, titiz ve detaycı yapısıyla bilinmektedir. Evli olan Yasin Salman’ın 2 köpeği, bir kedisi ve eşinin sahip olduğu bir hayvan oteli bulunmaktadır. Köpeklerini gezdirmek ve doğayla iç içe olmak en sevdiği hobilerinin başında yer almaktadır.
2000 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli kliniklerde çalıştıktan sonra İzmir Karşıyaka’da kendi muayenehanesini açtı. 2008 yılında Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği bünyesine katıldı. İmplant cerrahisi, İmplant üstü protezler konusunda bir çok uluslararası sempozyuma katıldı, çeşitli sertifika programlarını başarıyla tamamladı. İmplant üstü protezlerin optimum uygulamaları ve estetik diş hekimliği konusunda halen Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir. Espiritüel yapısıyla bilinen Çağdaş Aycan’ı zaman zaman klinik odasında dans ederken yakalayabilirsiniz. Evli ve iki çocuk babası olan Çağdaş’ın iki de köpeği bulunmaktadır. Denizciliğe ve arabalara özel ilgisi olan Çağdaş Aycan’ın diğer bir hobiside genelde bozuk olan teknesinin tamiri için her hafta bir gün uğraşmasıdır.
Diş Hekimi Özgür Baydemir, 1976 yılında Afyon’da doğdu. Ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1995 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazandı. 2000 yılında fakülteden mezun olduktan sonra askerlik görevini de yaptığı İstanbul’a döndü.
2005 yılı sonuna kadar özel bir hastanede görev alan Diş Hekimi Özgür Baydemir 2006 2013 yılları arasında Nişantaşı’nda kendi özel muayenehanesinde çalıştı. 2013 yılından itibaren araştırma alanına daha ağırlık verebilmek için Citydent bünyesine katıldı.
Özgür Baydemir, estetik diş hekimliği, konservatif tedaviler ve implant alanında önemli bir birikime sahip olmanın yanı sıra diş hekimliği alanındaki yeni teknolojilere ilgisi ile de tanınmaktadır. Yeni teknolojilerin adaptasyonu ve uygulamaları hakkında bilgi ve görüşlerini paylaştığı Facebook sayfasında önemli sayıda diş hekimi takipçisi bulunmaktadır.
2008 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Önce Özel Dermanal Tıp Merkezinde ardından da Özel Dentatürk Diş Hastanesi’nde 3 yıl kadar çalıştıktan sonra Citydent Ağız ve Diş Sağlığı bünyesine dahil oldu.
Estetik Diş Hekimliği ile ilgili çeşitli kurs ve sertifika programlarına katıldı. Genel Diş Hekimliği ile beraber kök kanalı tedavisi, estetik protezler, estetik kompozitler ilgi alanını oluşturur. Halen estetik diş restorasyonları, estetik diş protezleri, kök kanalı tedavisi ile ilgili konularda Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.
2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’neden mezun oldu. Başta Dentistanbul olmak üzere çeşitli kliniklerde çalıştı. Estetik diş dolguları üzerine yoğunlaştı. Estetik diş hekimliği ile ilgili çeşitli sertifika programlarını başarıyla tamamladı. 2008 yılında enerjisini ve dinamizmini Citydent ağız ve Diş Sağlığı Poliklinği ile birleştirdi.
Genel diş hekimliği ile beraber, Estetik diş restorasyonları, koruyucu diş hekimliği, konservatif diş uygulamaları konularında Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde klinik çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir
2002-2008 yılları arasında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitim gördü.
2008-2009 yılları arasında Aksaray ilinde iki ortaklı muayenehanesinde çalıştı. Mesleki bilgi ve becerilerimi arttırmak için 2009 yılında Ankara Kızılayda kendi kliniğini açtı. 1 yıl Ağız Diş Çene Cerrahı Barış Çankaya ile çalıştı ve kendisinden implantoloji ve implant üstü protezler hakkında eğitim aldı. Özellikle estetik diş hekimliği ve implantoloji alanında çalışmalar yaptı. 2011 yılında Estetik Diş Hekimliğe Akademisine üye oldu, 3 yıl kadar Ankarada çalıştıktan sonra mesleğine İstanbulda devam etme kararı aldı ve Citydent Ağız ve diş sağlığı kliniğinde çalışmaya başladı.
Kurs ve sertifikalar: Estetik diş hekimliği akademisi2008 yıl kongresi, Ebdo 2009 Antalya kongresi
, Ebdo 2010 fethiye kongresi, Ebdo 2010 İmplant cerrahisi hands on kurs, Ebdo 2011 Antalya kongresi Cerrahi Sutür teknikleri kursu, Edad 2011 Ankara semineri laminate veneer kursu,
Edad 2011 Bleaching kursu, Osseder 2012 toplantısı sertifikalı
Mesleki eğitimini 2006-2011 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde tamamladı. Mezuniyet sonrası İstanbul’da çeşitli kliniklerde yoğun olarak çalıştı. 2012 yılı itibariyle İmplantoloji alanında Doktora Programına dahil oldu. Mesleki gelişimini özellikle cerrahi ve protetik alanlarda yoğunlaştırdı. 2013 yılı başından itibaren Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde çalışmalarını sürdürmektedir.
Katıldığı kurs ve sertifika programları: ”Aynı Günde Sabit Dişler” Dişsiz Hastada Maksimum Yaşam Kalitesi. All-on-4 Konsept: Cerrahi ve Protetik Yaklaşımlar İstanbul-2013, Biology Behind Immediate Implant Dentistry İstanbul-2013, Türk Oral İmplantoloji Derneği 10. Uluslararası Bilimsel Sempozyumu Antalya-2013, How Much Effort Is Needed To Achieve High Quality Results When Replacing Implants In The Aesthetic Zone Istanbul-2013, Türk Oral İmplantoloji Derneği 24. Uluslararası Bilimsel Kongresi İstanbul-2013, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 6. Uluslararası Bilimsel Kongresi Ağız-Diş Sağlığında Güncel Durum İstanbul-2013, ITI Antalya 2012 Bilimsel Toplantısı Antalya-2012, Profesyonel Diş Beyazlatma Kursu 2012-İstanbul, WIS Geleneksel Yurtdışı Seminerleri Phuket,Tayland-2013
1997 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu.estetik diş hekimliği ve diş tedavileri üzerine uzun yıllar özel diş hastanesi ve klinik ortamında başarılı çalışmalar yaptı.
2009 yılından itibaren implant uygulamaları yapmaya başladı.implant uygulamaları üzerine çeşitli kurs programlarını tamamlayıp sertifika aldı.genel diş hekimliği, protez, estetik diş hekimliği,implant üstü protezler, metal alt yapısız estetik protezler,kompozit lamina uygulamaları konusunda Citydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.